ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREMateriały wideo
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
04.03.2013r. 06:40

Głównym powodem spadku giełdowych cen zielonych certyfikatów jest ich nadpodaż wywołana stagnacją popytu na energię elektryczną, przy jednoczesnym wzroście produkcji z OZE – uważa Maciej Flakowicz z Agencji Rynku Energii.
24.12.2012r. 06:01

Kończący się rok był przełomowy dla Enei mówi prezes Enei Wytwarzania Krzysztof Zborowski. Jednocześnie prezes przedstawiając plany na przyszły rok zapowiada, że mimo kryzysu będzie to bardzo dobry okres dla całej grupy.
28.11.2012r. 09:55

Po rocznym okresie przygotowań na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej pracę rozpoczęło internetowe laboratorium energetyki prosumenckiej iLab EPRO. Inicjatorem jego powstania i kierującym całym projektem jest prof. Jan Popczyk.
22.11.2012r. 08:47

Wciąż nie wiadomo, ile będzie kosztowało wydobycie w Polsce gazu łupkowego. Nie mamy co liczyć, że gaz będzie kosztował u nas 100 dol. za 1000 m sześc., tak jak ma to miejsce w USA – powiedział dr Mirosław Duda podczas panelu "Przyszłość energetyczna Polski" na Politechnice Wrocławskiej.
21.11.2012r. 13:25

W Polsce nie można stawiać alternatywy pomiędzy budową elektrowni jądrowej, a wydobywaniem gazu łupkowego – powiedział dr Mirosław Duda podczas panelu „Przyszłość energetyczna Polski” na Politechnice Wrocławskiej.
21.11.2012r. 12:37

Mamy do czynienia z niewielkim marginesem manewru, w którym możemy kształtować przyszłość naszej energetyki. Wydaje się, że energetyka jądrowa z wielu względów, w tym również cywilizacyjnych, jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym, aniżeli alternatywy, które możemy budować w oparciu o inne surowce – powiedział prof. Jacek Malko podczas panelu "Przyszłość energetyczna Polski" na Politechnice Wrocławskiej.
16.11.2012r. 09:41

Problem w Polsce nie jest to, że 90 proc. energii produkowane jest z węgla brunatnego i kamiennego, ale konieczny przyrost mocy wytwórczych, gdyż nasz kraj nie ma nośnika energii pierwotnej dla tego przyrostu – powiedział Sławomir Krystek, dyrektor generalny IGEiOŚ podczas konferencji "Europower".
14.11.2012r. 12:32

Uzupełnienie mocy brakującej w systemie elektroenergetycznych będzie wymagało pomocy publicznej – powiedział dr Mirosław Duda, doradca Zarządu ARE podczas konferencji "Europower".
13.11.2012r. 14:15

Kwestie uwolnienia cen są jedynie elementem liberalizacji rynku gazu i to nie pierwszym, który powinien wchodzić w grę, nawet w scenariuszu etapowego uwalniania rynku – powiedziała Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów podczas konferencji "Europower".
13.11.2012r. 12:40

Mapa drogowa przedstawiająca etapy poszczególnych działań, które zmierzają do liberalizacji rynku gazu w Polsce sprowadza się do trzech etapów. Najpierw stworzony zostanie zalążek rynku gazu w poprzez wykreowanie rynku hurtowego bazującego na giełdzie gazu. Później będzie należało dbać, aby ten mechanizm rozwijał się w sposób w miarę efektywny, a na końcu uświadomić odbiorców o ich prawach i doprowadzić do sytuacji, w której cały rynek nie będzie musiał być regulowany – powiedział Marek Woszczyk podczas konferencji "Europower".cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE